Ile kosztuje ubezpieczenie na narty?

Statystyki wypadków na stokach narciarskich, zarówno w Polsce, jak i za granicą pokazują, że jazda na nartach jest sportem obarczonym wysokim ryzykiem kontuzji. Zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących narciarzy. Dlatego w ramach planowania wyjazdu na narty warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego ubezpieczenia narciarskiego. Ile może ono kosztować?

Wypadki na stokach

Na koniec ferii w 2018 roku Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe informowało, że na stokach, nad którymi sprawuje pieczę, doszło do prawie 1,5 tys. wypadków. To statystyka, która powinna otworzyć oczy wszystkim tym, którzy uważają ubezpieczenie na narty za zbędny wydatek.

W około 80 proc. przypadków prowadzących do szkód osobowych i majątkowych zdarza się przy doskonałych warunkach pogodowych. Wina więc nie leży w złej widoczności, w gęstych opadach śniegu – winny jest człowiek. Brawura, lekkomyślność i pokładanie zbyt dużej wiary w swoje umiejętności narciarskie powodują, że dochodzi do groźnych wypadków. Zderzenie narciarzy może zakończyć się tragicznie, co pokazał wypadek w 2018 roku w Tyrolu we Włoszech, w którym śmierć poniósł Polak.

Komentarze Facebook