Berlin w jeden dzień

O tym, że wybieramy się do Berlina pisałam już tutaj, a o pierwszym dniu naszej wyprawy tutaj. Dzisiaj nadszedł czas, na dalszą część historii i opisania naszego pobytu w Berlinie. Na zwiedzanie Berlina poświęciliśmy jeden dzień, a i tak udało nam się wiele zobaczyć. Mimo, to czujemy niedosyt i już wiemy, że jeszcze tam wrócimy, może nie w tym roku, ale następnym.

Jak już pisałam we wcześniejszym wpisie na naszej liście zwiedzania Berlina było 6 punktów. Nie udało nam się zobaczyć wszystkich, ale następnym razem od razu będziemy wiedzieć od czego zacząć zwiedzanie. A teraz już nie przedłużam i piszę co udało nam się zobaczyć.

Potsdamer Platz

Na samym początku napiszę, że jeżeli będziecie wybierać się kiedyś na Potsdamer Platz to polecam wieczorową porę. Wtedy, plac robi największe wrażenie. A dlaczego warto go odwiedzić? Ponieważ jest on perłą współczesnej architektury. Po zjednoczeniu Niemiec w zabudowę placu zainwestowały wielkie międzynarodowe koncerny m.in. Sony. Zabudowę tego placu rozpoczęto w 1992 roku i zainwestowano w niego 25 bilionów dolarów.

Komentarze Facebook