Zrealizujmy wspólnie marzenia dzieci z Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci! Dołącz do zbiórki już teraz!

Dorota Czaja – tancerka, aktorka, absolwentka Szkoły Baletowej oraz Uniwersytetu Muzycznego, postanowiła przekazać meble swojego synka Leonarda podopiecznym Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci. Ty też możesz pomóc!

Zbiórka pieniędzy została powołana za pomocą funkcjonalności Facebooka i ma charakter publiczny – każdy może dołączyć, wpłacić dowolną kwotę i udostępnić akcję na swoim profilu by poszerzać jej zasięg. Każda złotówka trafia bezpośrednio na konto Fundacji, pieniądze nie przepływają przez żadnego pośrednika a Facebook nie pobiera żadnych opłat z tego tytułu.

W Internecie każdy ruch ma znaczenie, każda wpłacona kwota jest ważna. Nawet w przypadku niewielkich wpłat, działa efekt kuli śniegowej, o to najbardziej chodzi - wspólne działanie dużej grupy ludzi na szlachetny cel.

Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci jest zespołem domowej opieki paliatywnej nad nieuleczalnie chorymi dziećmi. Obszarem działania obejmuje Warszawę i okolice w promieniu do 100 km. Domowa opieka paliatywna jest alternatywą wobec leczenia w szpitalu. Celem WHD jest umożliwienie nieuleczalnie chorym dzieciom pobytu we własnych domach.

Dyżur hospicjum trwa 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Rodziny pacjentów WHD nie ponoszą żadnych kosztów związanych z opieką paliatywną. WHD oferuje także wsparcie w żałobie po stracie dziecka.
W skład zespołu WHD wchodzą: 5 lekarzy (3 anestezjologów i 2 pediatrów) posiadających doświadczenie w leczeniu bólu i opiece paliatywnej nad dziećmi, 10 pielęgniarek wyszkolonych w opiece paliatywnej nad dziećmi, 2 pracowników socjalnych wspomagających rodziny w rozwiązywaniu codziennych problemów życiowych, 3 psychologów, kapelan, 3 fizjoterapeutów, wolontariusze.

Strona zbiórki pieniędzy:

https://www.facebook.com/donate/637822916556381/1869909149733952/

http://www.hospicjum.waw.pl/
 

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam