Zrealizujmy wspólnie marzenia dzieci z Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci! Dołącz do zbiórki już teraz!

Dorota Czaja – tancerka, aktorka, absolwentka Szkoły Baletowej oraz Uniwersytetu Muzycznego, postanowiła przekazać meble swojego synka Leonarda podopiecznym Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci. Ty też możesz pomóc!

Zbiórka pieniędzy została powołana za pomocą funkcjonalności Facebooka i ma charakter publiczny – każdy może dołączyć, wpłacić dowolną kwotę i udostępnić akcję na swoim profilu by poszerzać jej zasięg. Każda złotówka trafia bezpośrednio na konto Fundacji, pieniądze nie przepływają przez żadnego pośrednika a Facebook nie pobiera żadnych opłat z tego tytułu.

W Internecie każdy ruch ma znaczenie, każda wpłacona kwota jest ważna. Nawet w przypadku niewielkich wpłat, działa efekt kuli śniegowej, o to najbardziej chodzi - wspólne działanie dużej grupy ludzi na szlachetny cel.

Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci jest zespołem domowej opieki paliatywnej nad nieuleczalnie chorymi dziećmi. Obszarem działania obejmuje Warszawę i okolice w promieniu do 100 km. Domowa opieka paliatywna jest alternatywą wobec leczenia w szpitalu. Celem WHD jest umożliwienie nieuleczalnie chorym dzieciom pobytu we własnych domach.

Dyżur hospicjum trwa 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Rodziny pacjentów WHD nie ponoszą żadnych kosztów związanych z opieką paliatywną. WHD oferuje także wsparcie w żałobie po stracie dziecka.
W skład zespołu WHD wchodzą: 5 lekarzy (3 anestezjologów i 2 pediatrów) posiadających doświadczenie w leczeniu bólu i opiece paliatywnej nad dziećmi, 10 pielęgniarek wyszkolonych w opiece paliatywnej nad dziećmi, 2 pracowników socjalnych wspomagających rodziny w rozwiązywaniu codziennych problemów życiowych, 3 psychologów, kapelan, 3 fizjoterapeutów, wolontariusze.

Strona zbiórki pieniędzy:

https://www.facebook.com/donate/637822916556381/1869909149733952/

http://www.hospicjum.waw.pl/
 

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Nosidła marki Tula

Maminka Gadzet, 07.05.2021

Pierwsze wakacje Guzika

igomama, 07.05.2021

Zeszyt Recenzenta z Bajkochłonką

Madka roku, 07.05.2021

Pikantne żeberka barbecue

bistromama, 06.05.2021

Kurczak w sosie słodko-kwaśnym

RozszerzanieDiety, 05.05.2021

Placuszki z cukinii

RozszerzanieDiety, 04.05.2021