„Rzekłbym dwa słowa... za dużo” – konkurs interpretacji tekstu dramatycznego Lucjana Rydla

W dniu 9 grudnia w Oddziale Teatralnym „Domu pod Krzyżem” w Krakowie odbyła się I edycja konkursu recytatorskiego „Rzekłbym dwa słowa... za dużo”  towarzyszącego wystawie Pan wiecznie Młody. Lucjan Rydel w 100-lecie śmierci. Celem pierwszej emisji konkursu była popularyzacja twórczości literackiej Lucjana Rydla zarówno tej o tematyce nastrojowej, z nawiązaniem do motywów ludowych i antycznych, jak i bajek, prozy, czy twórczości dramatycznej. 

Do konkursu zgłosiła się ogromna ilość dzieci i młodzieży. Uczestnicy konkursu wykazali się niezwykłym talentem aktorskim, zdolnościami deklamacyjnymi, dykcją, zróżnicowanym sposobem podawania tekstu czy wreszcie umiejętnościami jego analizowania. Konkurs przyczynił się do wymiany doświadczeń między uczestnikami, gdyż w jego trakcie dzieci i młodzież nie tylko prezentowały przygotowane przez siebie wiersze, ale mogły zobaczyć swoich rówieśników. 

W jury zasiedli aktorzy krakowskich scen: 
Barbara Szałapak
Jola Gibas 
Maciej Namysło

Podczas udziału w konkursie uczestnicy przeżyli swoją artystyczną przygodę i odkryli nowe cechy swojego aktorskiego talentu.
W roku 2019 odbędzie się II edycja konkursu recytatorskiego pt. „Rzekłbym dwa słowa... za dużo”.

Szczegóły ukażą się po nowym roku. 

 

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam