„Rzekłbym dwa słowa... za dużo” – konkurs interpretacji tekstu dramatycznego Lucjana Rydla

W dniu 9 grudnia w Oddziale Teatralnym „Domu pod Krzyżem” w Krakowie odbyła się I edycja konkursu recytatorskiego „Rzekłbym dwa słowa... za dużo”  towarzyszącego wystawie Pan wiecznie Młody. Lucjan Rydel w 100-lecie śmierci. Celem pierwszej emisji konkursu była popularyzacja twórczości literackiej Lucjana Rydla zarówno tej o tematyce nastrojowej, z nawiązaniem do motywów ludowych i antycznych, jak i bajek, prozy, czy twórczości dramatycznej. 

Do konkursu zgłosiła się ogromna ilość dzieci i młodzieży. Uczestnicy konkursu wykazali się niezwykłym talentem aktorskim, zdolnościami deklamacyjnymi, dykcją, zróżnicowanym sposobem podawania tekstu czy wreszcie umiejętnościami jego analizowania. Konkurs przyczynił się do wymiany doświadczeń między uczestnikami, gdyż w jego trakcie dzieci i młodzież nie tylko prezentowały przygotowane przez siebie wiersze, ale mogły zobaczyć swoich rówieśników. 

W jury zasiedli aktorzy krakowskich scen: 
Barbara Szałapak
Jola Gibas 
Maciej Namysło

Podczas udziału w konkursie uczestnicy przeżyli swoją artystyczną przygodę i odkryli nowe cechy swojego aktorskiego talentu.
W roku 2019 odbędzie się II edycja konkursu recytatorskiego pt. „Rzekłbym dwa słowa... za dużo”.

Szczegóły ukażą się po nowym roku. 

 

Komentarze Facebook

Patronat BlogiMam