Rok na odwyku. Myśl o końcu, zanim nadejdzie!

Czy wiecie ile uzależnionych osób jest w Polsce? Ponad 10% społeczeństwa ma problemy z alkoholem. Do tego dochodzą uzależnienia od narkotyków, leków, hazardu i inne.

Przypomnijcie sobie, prawie każdy z nas ma wśród znajomych kogoś kto miał lub ma problem z uzależnieniami.

Ojciec mojej znajomej przegrywał na automatach pieniądze swoje i bliskich, sprzedawał rzeczy z domu. Na szczęscie udało się go z tego wyciągnąć i przywrócić do życia. Dzięki wsparciu rodziny udało się. Ale nie było łatwo!

Doświadczeni przedsiębiorcy doradzają, kiedy zaczyna się biznes, zawsze trzeba myśleć o tym, jak się z niego w razie czego będzie wychodzić. 

Tak jest i z książką Katarzyny T. Nowak "Rok na Odwyku". Jak się ją przeczyta, to się zupełnie inaczej patrzy na piwko, winko i inne przyjemności. Ile osób twierdzi, że trawka to nic strasznego! Proszę bardzo, zobaczcie jak jest naprawdę. 

Autorka na własnym przykładzie opisuje swój powrót do trzeźwości, trudną drogę, którą akurat jej też szczęście udało się pokonać i zwyciężyć!

Polecam tę książkę wszystkim dorosłym! Rodzice młodzieży, warto też poczytać swoim prawie dorosłym "maluchom" na dobranoc!

Książka została wydana przez Wydawnictwo Literackie. Do zamówienia - tutaj -.

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam