O Matko, daj na wstrzymanie! Pamiętaj o sobie! Konkurs z marką OLUSCHAKISS

Od kiedy zostałam mamą, mój świat całkowicie się zmienił. Już nie dysponuję wolnym czasem, nie leżę bezczynnie na kanapie, oglądając swój ulubiony serial. Mój syn w lutym skończył już 2 -lata, a ja wciąż uczę się siebie na nowo. Narodziny dziecka i całe macierzyństwie nie jest tylko nauką i mądrością dotyczącą dziecka, ale to lekcja dla Ciebie, dla mnie, dla Was. 

Poznałam siebie, jak jestem wytrwała, jaka silna, a uśmiech syna rozczula mnie do łez. Chciałabym Ci dzisiaj napisać, że pomimo tego, iż jednak ten nasz czas jest bardzo ograniczony, to pamiętaj o sobie ! Ja nauczyłam się prosić innych, czy to męża, czy babcię, czy ciocię o pomoc... moje zdrowie psychiczne i fizyczne jest najważniejsze, bo jeżeli coś ze mną będzie nie tak - mój syn będzie to natychmiastowo odczuwał. Pracuję 8h dziennie, wracam jemy obiad, który zawsze przygotowuję dzień wcześniej - wieczorem. Potem wychodzimy na podwórko i tam daję na wstrzymanie, nie latam za synem jak opętana, pilnuję, obserwuję, matka cały czas czuwa, ale siadam wygodnie na huśtawce, wyciągam nogi i celebruję tą chwilę, czasami trwa to 5 minut, czasami nawet 1 h, w zależności od tego na co mój syn ma ochotę, jeżeli syn nie usiedzi w miejscu, spacerujemy. 

Są dni, kiedy muszę pobyć sama, umawiam się do kosmetyczki, fryzjera, z koleżanką do kina, staram się, aby dni w samotności, czyli od syna i męża, były regularnie. Wybieram się rano w soboty do secenthendu, aby w samotności zrobić sobie trochę przyjemności. Wszystkie te nasze obowiązki, nawał pracy, zmęczenie, sprawiają, że narasta własnie zmęczenie i frustracja, ale droga mamo ! nie zapominaj o sobie. My na prawdę jesteśmy bardzo ważne. Na prawdę nic się nie stanie, jeżeli podrzucić dziecko na pół dnia u babci, dla niego to super zabawa, coś innego, coś fajnego, spędzisz czas sama, odpoczniesz, a po kilku godzinach i tak z utęsknieniem wracam po dziecko, prawda ?

Dlatego daj na wstrzymanie !! zatrzymaj się na chwilę, złap oddech i po prostu kochana pamiętaj o sobie. Jeżeli Ty będziesz uśmiechnięta - Twoje dziecko również :) wiem coś o tym, dlatego szkoda życia na nerwy, dysponuj mądrze czasem, a wtedy cała Twoja rodzina, a szczególnie Ty skorzystasz. Przecież my kobiety potrafimy zwojować świat, więc pamiętaj o sobie - zawsze ! 

Anna Chmielewska

www.matkapolka89.blogspot.com 

 

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam