O Matko, daj na wstrzymanie! Pamiętaj o sobie! Konkurs z marką OLUSCHAKISS

Od kiedy zostałam mamą, mój świat całkowicie się zmienił. Już nie dysponuję wolnym czasem, nie leżę bezczynnie na kanapie, oglądając swój ulubiony serial. Mój syn w lutym skończył już 2 -lata, a ja wciąż uczę się siebie na nowo. Narodziny dziecka i całe macierzyństwie nie jest tylko nauką i mądrością dotyczącą dziecka, ale to lekcja dla Ciebie, dla mnie, dla Was. 

Poznałam siebie, jak jestem wytrwała, jaka silna, a uśmiech syna rozczula mnie do łez. Chciałabym Ci dzisiaj napisać, że pomimo tego, iż jednak ten nasz czas jest bardzo ograniczony, to pamiętaj o sobie ! Ja nauczyłam się prosić innych, czy to męża, czy babcię, czy ciocię o pomoc... moje zdrowie psychiczne i fizyczne jest najważniejsze, bo jeżeli coś ze mną będzie nie tak - mój syn będzie to natychmiastowo odczuwał. Pracuję 8h dziennie, wracam jemy obiad, który zawsze przygotowuję dzień wcześniej - wieczorem. Potem wychodzimy na podwórko i tam daję na wstrzymanie, nie latam za synem jak opętana, pilnuję, obserwuję, matka cały czas czuwa, ale siadam wygodnie na huśtawce, wyciągam nogi i celebruję tą chwilę, czasami trwa to 5 minut, czasami nawet 1 h, w zależności od tego na co mój syn ma ochotę, jeżeli syn nie usiedzi w miejscu, spacerujemy. 

Są dni, kiedy muszę pobyć sama, umawiam się do kosmetyczki, fryzjera, z koleżanką do kina, staram się, aby dni w samotności, czyli od syna i męża, były regularnie. Wybieram się rano w soboty do secenthendu, aby w samotności zrobić sobie trochę przyjemności. Wszystkie te nasze obowiązki, nawał pracy, zmęczenie, sprawiają, że narasta własnie zmęczenie i frustracja, ale droga mamo ! nie zapominaj o sobie. My na prawdę jesteśmy bardzo ważne. Na prawdę nic się nie stanie, jeżeli podrzucić dziecko na pół dnia u babci, dla niego to super zabawa, coś innego, coś fajnego, spędzisz czas sama, odpoczniesz, a po kilku godzinach i tak z utęsknieniem wracam po dziecko, prawda ?

Dlatego daj na wstrzymanie !! zatrzymaj się na chwilę, złap oddech i po prostu kochana pamiętaj o sobie. Jeżeli Ty będziesz uśmiechnięta - Twoje dziecko również :) wiem coś o tym, dlatego szkoda życia na nerwy, dysponuj mądrze czasem, a wtedy cała Twoja rodzina, a szczególnie Ty skorzystasz. Przecież my kobiety potrafimy zwojować świat, więc pamiętaj o sobie - zawsze ! 

Anna Chmielewska

www.matkapolka89.blogspot.com 

 

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Nosidła marki Tula

Maminka Gadzet, 07.05.2021

Pierwsze wakacje Guzika

igomama, 07.05.2021

Zeszyt Recenzenta z Bajkochłonką

Madka roku, 07.05.2021

Pikantne żeberka barbecue

bistromama, 06.05.2021

Kurczak w sosie słodko-kwaśnym

RozszerzanieDiety, 05.05.2021

Placuszki z cukinii

RozszerzanieDiety, 04.05.2021