Nudzimisie żegnają się z czytelnikami – ostatnia część serii „Wszystko zaczęło się pewnego jesiennego popołudnia". Już wydana!

Szymek siedział na środku pokoju otoczony zabawkami i krzyczał ile sił w gardle: – Nudzi mi się! Nudzi mi się!”.

Wtedy nudzimisie pojawiły się po raz pierwszy. Teraz, po pięciu latach od premiery „Nudzimisiów”, Wydawnictwo Skrzat zaprasza na ostatnie już spotkanie z uwielbianymi przez dzieci stworkami.

W Nudzimisiowie Hubek ustanawia Dzień Do-wolności, podczas którego mieszkańcy mogą robić wszystko to, co im się podoba. Przez brak zasad magiczna kraina pogrąża się w chaosie. Czaruś, zainspirowany spotkaniem z Karolkiem w bibliotece, postanawia zbudować książkownicę – maszynę, która odczytuje myśli nudzimisiów i drukuje z nich książki. Mutek natomiast ogłasza turniej latawców. Hubek raz jeszcze odwiedza, dziesięcioletniego już, Szymka – bohatera, od którego zaczęła się cała historia.

Urocze nudzimisie wracają po raz ostatni, by pomóc dzieciom w walce z nudą. „Nudzimisie. Ostatnie spotkanie” to dziesiąta – ostatnia – książka z tej serii. Rafał Klimczak stworzył wspaniałą krainę, którą dzieci odkrywały przez lata. Natomiast Agnieszka Kłos-Milewska narysowała wspaniałe, pobudzające wyobraźnię ilustracje. Jednak choć każda przygoda kiedyś musi się skończyć, to drzwi do krainy wyobraźni zawsze będą stać otworem.

Patronat nad tytułem objęli: miesięcznik „Bliżej Przedszkola”, rodzinny-krakow.pl, BlogiMam.pl.

Rafał Klimczak, „Nudzimisie. Ostatnie spotkanie”, Wydawnictwo Skrzat 2018.

Tę i inne książeczki z tej serii zamówicie na www.skrzat.com.pl

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam