Nudzimisie żegnają się z czytelnikami – ostatnia część serii „Wszystko zaczęło się pewnego jesiennego popołudnia". Już wydana!

Szymek siedział na środku pokoju otoczony zabawkami i krzyczał ile sił w gardle: – Nudzi mi się! Nudzi mi się!”.

Wtedy nudzimisie pojawiły się po raz pierwszy. Teraz, po pięciu latach od premiery „Nudzimisiów”, Wydawnictwo Skrzat zaprasza na ostatnie już spotkanie z uwielbianymi przez dzieci stworkami.

W Nudzimisiowie Hubek ustanawia Dzień Do-wolności, podczas którego mieszkańcy mogą robić wszystko to, co im się podoba. Przez brak zasad magiczna kraina pogrąża się w chaosie. Czaruś, zainspirowany spotkaniem z Karolkiem w bibliotece, postanawia zbudować książkownicę – maszynę, która odczytuje myśli nudzimisiów i drukuje z nich książki. Mutek natomiast ogłasza turniej latawców. Hubek raz jeszcze odwiedza, dziesięcioletniego już, Szymka – bohatera, od którego zaczęła się cała historia.

Urocze nudzimisie wracają po raz ostatni, by pomóc dzieciom w walce z nudą. „Nudzimisie. Ostatnie spotkanie” to dziesiąta – ostatnia – książka z tej serii. Rafał Klimczak stworzył wspaniałą krainę, którą dzieci odkrywały przez lata. Natomiast Agnieszka Kłos-Milewska narysowała wspaniałe, pobudzające wyobraźnię ilustracje. Jednak choć każda przygoda kiedyś musi się skończyć, to drzwi do krainy wyobraźni zawsze będą stać otworem.

Patronat nad tytułem objęli: miesięcznik „Bliżej Przedszkola”, rodzinny-krakow.pl, BlogiMam.pl.

Rafał Klimczak, „Nudzimisie. Ostatnie spotkanie”, Wydawnictwo Skrzat 2018.

Tę i inne książeczki z tej serii zamówicie na www.skrzat.com.pl

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Nosidła marki Tula

Maminka Gadzet, 07.05.2021

Pierwsze wakacje Guzika

igomama, 07.05.2021

Zeszyt Recenzenta z Bajkochłonką

Madka roku, 07.05.2021

Pikantne żeberka barbecue

bistromama, 06.05.2021

Kurczak w sosie słodko-kwaśnym

RozszerzanieDiety, 05.05.2021

Placuszki z cukinii

RozszerzanieDiety, 04.05.2021