Niezawodna mama - to również dla Ciebie! Porady doświadczonej Mamy

Wow!! Jestem mamą dwójki dzieci. Choć dziś już dorosłe, często wspominają swoje dzieciństwo. I podobnie jak Wasze pociechy rozrabiają, tylko w innym wymiarze. Trzymają się swoich zasad, ale figle w ich głowach pozostały…

Przypomina mi się od razu wiersz Aleksandra Fredry pt. ,,Małpa w kąpieli”, gdzie autor ukazuje figle przesympatycznej małpki. Polecam wszystkim rodzicom, poczytajcie swoim milusińskim. A dzieci, które potrafią już trochę czytać, zapraszam do wspaniałej przygody z książką.

A teraz…posłuchajcie…

Rozpoczyna się nowy dzień. Choć deszczowy, nastraja optymistycznie. Szymek ma 3 lata, Smacznie sobie śpi w łóżeczku.

Ciepła butelka z mlekiem stoi na stoliku w podgrzewaczu i czeka na wypicie. Wychodzę więc do pokoju, aby poczytać coś ciekawego, a może obejrzeć film…

Dobrze czasami oderwać się od rzeczywistości i wy mamy najlepiej o tym wiecie. Przecież każdej z nas należy się coś ,,extra”. W pokoju synka nadal panuje cisza. Ale to cisza przed burzą. Nagle zaczynają dochodzić do mnie różne odgłosy.

Przestraszona wpadam do pokoju Szymka, a widok, który jawi mi się przed oczyma jest zniewalający. Wykręcenie z łóżeczka trzech szczebelków, nie przysporzyło synkowi żadnego problemu. Utorowana droga dała możliwość odnalezienia upragnionej i tak oczekiwanej butelki z mlekiem. Ale najadłam się strachu…Na szczęście nie zrobił sobie żadnej krzywdy. Czy Wasze pociechy też tak majsterkują?

Butelka w kolorze czerwieni. Stop! Tylko nie to…No oczywiście, to sok z marchwi. Szymek nie jest do niego przekonany. Jak temu zaradzić? Po długim namyśle, wpadam na pomysł, aby zrobić na butelkę dodatkowy ochraniacz, a jednocześnie ocieplacz. Pomocna była biała wełna i szydełko. Małe ,,oszustwo” działa rewelacyjnie. Myśląc, że to mleko, synek wypija butelkę bez żadnego problemu. Może i Wy drogi mamy spróbujecie…

Raczkowanie. Kto go nie zna. Nasze rozrabiaki ciekawe wszystkiego, weszłyby nawet w mysią norkę. Ale uwaga na kanty, progi i ściany, przecież one się są z gumy. Jednak nasze szkraby tego nie wiedzą.

Najlepsza droga prowadzi do kuchni, gdzie można dostać się niepostrzeżenie do kuchennych szafek i garnków. A tam…co za orkiestra. Łyżki, wałki, tłuczki, ale też i niebezpieczne przyrządy. A więc do dzieła! Zabezpieczam wszystko gumkami, które blokują szafki i szuflady.

Mamusiu, nie pozwalaj maluchowi aż tak smerfować, bo może to zaowocować jakąś ,,pamiątką”.

Mamy, mamki, mateńki, choć Wasz Skarb jest jeszcze maleńki, bądźcie czujne i we dnie i w nocy, bo on nieraz Was jeszcze zaskoczy!

Barbara

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam