Na co zwrócić uwagę szukając idealnego łóżeczka?

Sen dziecka, szczególnie od pierwszych miesięcy jego życia, jest najważniejszą czynnością dla prawidłowego rozwoju malucha. Jak rodzic może przygotować miejsce odpoczynku i regeneracji swojemu dziecku? Chodzi przecież o to, by czas spędzony w łóżeczku był jak najbardziej efektywnie wykorzystany przez organizm malucha. Szczególnie podczas nocnego snu. Dziecko potrzebuje, tak samo jak dorosły, wygody, przytulnej i atrakcyjnej oprawy swojego miejsca spoczynku. W przypadku Maluszka sprawa jakości jest delikatna jak on sam, bo ma wpływ na to, by jego intensywny rozwój był zdrowy.

Czym jest spokojny, zdrowy sen dla dziecka?

W pierwszym okresie życia dziecka, sen jest mu niez będny do prawidłowego rozwoju na wielu płaszczyznach. Zdrowy sen, oprócz wypoczynku, umożl iwia regenerację organizmu i rozwój prawidłowej postawy ciała. By zapewnić dziecku zdrowy sen trzeb a spełnić kilka warunków. Są to przede wszystkim emocjonalne poczucie bezpieczeństwa maluszka, spoko jne otoczenie, wygodne łóżeczko z zabezpieczeniami i cisza. W związku z tym, że wzrok dziecka w pierwszych miesiącach życia jest jeszcze bardzo wrażliwy na bodźce zewnętrzne, ważną rolę pe łni delikatna kolorystyka i minimalistyczna aranżac ja przestrzeni. Każda z przesłanek zdrowego snu zasług uje na uwagę. Poniższy tekst odpowie na pytanie czy m warto się kierować podczas poszukiwania idealnego łóżeczka.

Łóżeczkowy świat niemowlaka

Łóżeczko jest najważniejszym zakupem rodziców w tra kcie oczekiwania na narodziny dziecka. Rozciąga się przed nimi morze możliwości. Co wybrać? Przystawkę do łóżka rodziców, czy niezależne łóżeczko? A jeśli łóżeczko, to czy mniejsze i typowe dla niemowlaka c zy z opcją przebudowania na tapczanik? Jak zapewnić dziecku to, co najlepsze dla jego zdrowia i nie dać się zwariować zbędnym udogodnieniom i cenom.

Na co zwrócić uwagę szukając idealnego łóżeczka?

Materiał wykonania – niemowlaki są wrażliwe na alergeny. Łóżeczko składające się z innych materiałów niż atestowane, stanie się zagrożeniem dla zdrowia dziecka Szczególnie wtedy gdy nauczy się stać na własnych nóżkach i brać wszystko do buzi – łącznie ze szczebelkami łóżeczka. Polska marka Pinio produkuje łóżeczka z polskiego drzewa m. in. sosnowego lub płyty MDF. Dzięki temu meble nie są ciężkie. Można je umieścić w pokoju rodziców zamiast przystawki do łóżka, a kiedy rodzice uznają , że dziecko jest gotowe, przestawią do osobnego pokoju. Oczywistym uzupełnieniem szkieletu łóżeczka jest odpowiedni materac – należy tutaj zwrócić uwagę na to, czy posiada stosowne atesty, takie jak np. PZH i OKO tex Standard. Idealny materac musi zapewniać wyjątkowy komfort snu i cyrkulację powietrza, zapewnią to poziome i pionowe kanały wentylacyjne. Dodatkową wartością będzie twarda bezpieczna krawędź materaca, która poprawia bezpieczeństwo i ułatwia maluchowi pokonywanie pierwszych kroków. Pinio w swojej ofercie posiada d wustronny materac charakteryzujący się nowoczesną konstrukcją w dzianinowym pokrowcu, który blokuje r ozwój roztoczy, alergenów lub grzybów. Dzięki konstrukcji umożliwiającej zawieszenie materaca na kilku poziomach łóżeczko będzie rosło wraz z dzieckiem . Im maluch będzie większy, tym rodzic niżej zawiesi materac i uniknie ryzyka wypadnięcia przez dziecko.Jeśli rodzic woli jeden zakup na lata, zwróci uwagę na większy rozmiar łóżeczka z opcją demontażu kilku szczebelków , oraz możliwość późniejszej przebudowy łóżeczka na tapczanik. Dzieci rosną jeszcze szybciej niż się spodziewamy a takie łóżeczo-tapczanik może służyć nawet do 6 roku życia dziecka. Możliwość demontażu szczebelków bardzo ułatwi życie dziecku i rodzicom gdy maluch zacznie się samodzielnie poruszać. Doświadczy większej swobody i samodzielności, a rodzic nie będzie musiał czujnie nasłuchiwać, czy jego maluch przypadkiem już się nie obudził i szuka wyjścia z łóżeczka by się pobawić.

Dodatki do łóżeczka

Dodatki i tekstylia do łóżeczka mogą, oprócz funkcjonalności, nadać atrakcyjnego i indywidualnego charakteru. Wielu producentów mebli dodatkowo posiada w swojej ofercie akcesoria do łóżeczek. Funkcjonalnym dodatkiem do łóżeczka jest szuflada na kółkach , będąca wytrzymałym, praktycznym i pojemnym schowkiem, który zmieści pościel oraz wszelkie niezbędne rzeczy a nawet zabawki dziecka. Co ciekawe, szuflada może także pełnić funkcję drugiego spania, po umieszczeniu w niej materaca stosownej wielkości. W pierwszym okresie życia malucha przyda się nakładka do przewijania . Można ją zamontować na łóżeczku lub komodzie a gdy maluch wyrośnie, zdemontować bez szkody dla mebla. Dla wielu rodziców niezbędnym dodatkiem jest ochraniacz do łóżeczka wiązany sznureczkami do szczebelków. Może pełnić funkcję ochronną a ciekawe wzornictwo dostępne na rynku umożliwia wprowadzenie dowolnej aranżacji. Zagłębienie się w świat niezliczonych wzorów i kolorów kocyków, otulaczy i narzut może zawrócić w głowie niejednemu rodzicowi.

W artykule przedstawiono meble Pinio.

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Nosidła marki Tula

Maminka Gadzet, 07.05.2021

Pierwsze wakacje Guzika

igomama, 07.05.2021

Zeszyt Recenzenta z Bajkochłonką

Madka roku, 07.05.2021

Pikantne żeberka barbecue

bistromama, 06.05.2021

Kurczak w sosie słodko-kwaśnym

RozszerzanieDiety, 05.05.2021

Placuszki z cukinii

RozszerzanieDiety, 04.05.2021