Klara imię niebanalne, rzadkie i kryjące w sobie wiele nie odkrytych znaczeń

Pełna energii, wesoła, pogodna, szybka -  taka jest moja córcia Klara. Zanim się obejrzysz już jest w drugiej części mieszkania, wykrzykując słowa, których znaczenia nie znasz.

Imię naszego dziecka musiało być oryginalne, ale nie egzotyczne; spolszczone, ale łatwe do przetłumaczenia na inne języki; po prostu pozytywne. Pomysł urodził się przypadkiem, zanim jeszcze zaszłam w ciąże, zanim jeszcze w ogóle pomyślałam o dziecku.

Właśnie zmieniłam pracę i poznawałam nowych ludzi. Najbliższą stała mi się koleżanka z sąsiedniego biurka, która między słowami mówiła: „Jak bym miała córeczkę nazwałabym ją Klara” i to jakoś mi utkwiło w pamięci.

Kilka lat później, kiedy to ja stanęłam przed wyborem imienia dziecka, na naszej liście pojawiła się Klara. I spośród ogromnej ilości dziwnych imion, z mężem komisyjnie i jednogłośnie wybraliśmy właśnie to … KLARA.

Dodać też trzeba, że jest to pozytywna postać z Fredry, a także w pełni swojej świętości, co miało wpływ na nasz wybór.

 

Autorka: Mama Ada

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam