Dłuższy macierzyński dla nauczycieli? jak to policzyć?

Dzisiaj podstawowy urlop macierzyński wynosi 20 tygodni z możliwością wydłużenia go ( po odpowiednim podaniu) o cztery tygodnie (pracodawca nie może odmówić takiej prośbie, ale to my decydujemy, czy ją chcemy!).

Jeżeli chodzi o urlop wydłużony! Uwaga, sprawa dotyczy osób o pełnym etacie i zatrudnionych na czas nieokreślony lub dłużej niż na rok! Tak naprawdę wydłużenie jest dla każdego, komu L-4 "wejdzie" na urlop wypoczynkowy. Nauczyciele są w tej lepszej lub gorszej sytuacji, że urlop mają narzucony z góry. L-4 ciążowe zaczęło się przez ferie zimowe (pracowałam do połowy ciąży, ale później mój stan zdrowia na to nie pozwolił) a macierzyński "wszedł na urlop wypoczynkowy, czyli wakacje. Dzięki temu, po całym okresie macierzyńskiego ( złożyłam dokumenty o dłuższy macierzyński!) złożyłam podanie o chęć wykorzystania zaległego urlopu wypoczynkowego. Dzięki temu macierzyński wydłużył się o całe 56 dni. są to dwa różne urlopy. Jeden to macierzyński a drugi zaległy wypoczynkowy. Ale w ogólnym ujęciu wychodzi, że z dzieckiem możemy w domu zostać dłużej:)

Więcej o ustawie i Karcie nauczyciela na blogu:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam