Dłuższy macierzyński dla nauczycieli? jak to policzyć?

Dzisiaj podstawowy urlop macierzyński wynosi 20 tygodni z możliwością wydłużenia go ( po odpowiednim podaniu) o cztery tygodnie (pracodawca nie może odmówić takiej prośbie, ale to my decydujemy, czy ją chcemy!).

Jeżeli chodzi o urlop wydłużony! Uwaga, sprawa dotyczy osób o pełnym etacie i zatrudnionych na czas nieokreślony lub dłużej niż na rok! Tak naprawdę wydłużenie jest dla każdego, komu L-4 "wejdzie" na urlop wypoczynkowy. Nauczyciele są w tej lepszej lub gorszej sytuacji, że urlop mają narzucony z góry. L-4 ciążowe zaczęło się przez ferie zimowe (pracowałam do połowy ciąży, ale później mój stan zdrowia na to nie pozwolił) a macierzyński "wszedł na urlop wypoczynkowy, czyli wakacje. Dzięki temu, po całym okresie macierzyńskiego ( złożyłam dokumenty o dłuższy macierzyński!) złożyłam podanie o chęć wykorzystania zaległego urlopu wypoczynkowego. Dzięki temu macierzyński wydłużył się o całe 56 dni. są to dwa różne urlopy. Jeden to macierzyński a drugi zaległy wypoczynkowy. Ale w ogólnym ujęciu wychodzi, że z dzieckiem możemy w domu zostać dłużej:)

Więcej o ustawie i Karcie nauczyciela na blogu:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam