#Czytelnia, nowa seria książek do samodzielnego czytania. Wydawnictwo Egmont

#czytelnia seria wydawnicza egmont

18 kwietnia debiutował nowy program wydawniczy Egmontu - #Czytelnia, wspierający samodzielne czytanie wśród dzieci.

#Czytelnia to niezwykły wybór powieści na trzech poziomach trudności i objętości tekstu, w którym znalazły się znane i lubiane historie z popular nymi wśród dzieci bohaterami . W serii zagościły Księżniczki, kucyki Pony, postaci ze świata Star Wars, Marvela i wielu innych bliskich młodym czyt elnikom ulubieńców znanych ze świata filmu, czy zabawek. K siążki trafi ły do s przedaży na terenie całego kraju. Cykl książek w projekcie #Czytelnia p rzeznaczony jest dla dzieci samodzielnie już czytających , ale i czytelników, którzy dopiero niedawno rozpoc zęli przygodę z czytaniem.

W ramach programu mają do wyboru trzy serie powieści w zależności od stopnia zaawansowania umiejętności czytelniczych i zainteresowań. Wśród premierowych tytułów znalazły się książki : Księżniczki, Ariel na fali , Barbie, Plażowy rabuś, Księżniczki, Odkrycie Belli, Anna i Elsa, Powrót do lodowego pałacu, Iron Man, Inwazja kosmicznych Fantomów, Czarna Pantera, Bitwa o Wakandę, My Little Pony, Dzielna Do i Kwiat Wieczności, Poza granicami Equestrii, Pinkie Pie wkracza do akcji, Zaplątani, Opowieści Roszpunki, Sekrety ujawnione, Zanim żyli długo i zaplątani, Star Wars, Eskadra Kobaltowa.

Poziomy zaawansowania czytelniczego Seria żółta, to książki na pierwszym poziomie trudności, skierowane do dzieci w wieku mniej więcej od 6 do 8 lat. Powieści w niej wydane gwarantują fantastyczną zabawę, ale i zachęcają przede wszystkim do czytania . Z e względu na swoją objętość nie przekraczającą 100 stron, dziec i mogą szybko poczuć smak sukcesu, wynikający z samodzielnej lektury pierwszej książki. Pozycje oznaczone kolorem żółtym to w szczególności historie związane z Księżniczkami, czy postaciami znanymi z Krainy Lodu.

Poziom drugi, opatrzony kolorem niebieskim, skierowany jest do średniozaawansowanych czytelników w wieku od 8 do 10 lat. Seria ta ma zapewnić emocjonującą lekturę dzięki fascynującej i wartkiej akcji. Książki z tego poziomu to głównie powieści z bohaterami znanymi z serialu „Zaplątani”, superherosami z uniwersum Marvela, jak Iron Man czy Czarna Pantera, a także z postaciami ze świata Star Wars. Grubość każdej z książek to około 100 do 200 stron.

Ostatnia seria czerwona przeznaczona jest dla wprawionych w czytaniu miłośników książek. Każda z pozycji to ponad 200 stron pasjonującej przygody, przede wszystkim z bohaterami Star Wars i Twisted Tales, czyli najsłynniejszymi księżniczkami Disneya w zupełnie nowym, mroczniejszym ujęciu .

#Czytelnia to historie zawsze wciągające, czasem z dreszczykiem, innym razem pełne humoru, przygód, emocji i wzruszeń, zachęcą najmłodszych do samodzielnego czytania , a starszych do częstszego sięgania po książki. Dzieci uwielbiają filmowych bohaterów! Dzięki serii #Czytelnia pokocha ją też czytanie! Kolejne tytuły w cyklu już wkrótce.

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam