Agata na tropie - nowa seria książek o sprytnej dziewczynce. Wydawnictwo Wilga

Agata to dziewczynka obdarzona niezwykłą pamięcią i intuicją, która marzy o pisaniu książek detektywistycznych. Podróżuje po świecie, aby rozwiązywać najbardziej zawikłane zagadki. Towarzyszą jej zwariowany kuzyn Larry, wierny kamerdyner oraz kot Watson.

W serii "Agata na tropie" są następujące książki:

Agata na tropie. Kradzież nad Niagarą

Już w sprzedaży!

W hotelu przy wodospadzie Niagara dokonano kradzieży. Najbardziej poszukiwany w Kanadzie złodziej obrabował sejf śpiewaczki operowej, rozpływając się niczym duch wraz z biżuterią ogromnej wartości. Tylko Finderowie, którzy ścigają go przez gęste lasy zamieszkałe przez łosie i brunatne niedźwiedzie, mogą dorównać mu sprytem!

Agata na tropie, książki dla uczniów

Agata na tropie. Miecz króla Szkocji

premiera: 18/02/2015

W zamku Dunnottar znajduje się pilnie strzeżony miecz legendarnego króla Szkocji, Roberta Bruce’a, drogocenna pamiątka, która po raz pierwszy miała zostać pokazana szerokiej publiczności. Jednak podczas prezentacji, zebranych gości ogarnia tajemnicza senność. Po przebudzeniu zauważają, że miecz zniknął! W atmosferze grozy dawnych legend, pełnej złośliwych upiorów, Finderowie dążą do odkrycia prawdy...

 

Agata na tropie. Wypadek na wieży Eiffla

premiera: 8/04/2015

Tym razem Agata i Larry rozwiązują ni mniej, ni więcej, tylko… tajemnicę morderstwa! Ważny rosyjski dyplomata został zamordowany na szczycie wieży Eiffla. Kuzyni natychmiast ruszają tropem zabójcy. Mają tylko jedną wskazówkę – ostatnie słowa ofiary: czerwona róża. 

Czy bystry i przenikliwy umysł Agaty wystarczy, aby znaleźć winnego w tak wielkim mieście jak Paryż? 

 

Agata na tropie. Skarb Majów 

premiera: 8/04/2015

Agata i Larry muszą w pośpiechu wyjechać na Bermudy, gdzie z wraku hiszpańskiego galeonu zniknął skarb. Na szczęście mieszka tam ich sympatyczny kuzyn Milford Finder, który strzeże wspaniałych atoli Bermudów. Na pewno z chęcią pomoże im w przeszukiwaniu morskich głębin. 

 

W przygotowaniu kolejne tomy: 

Agata na tropie. Korona z Wenecji

Agata na tropie. Wyprawa do Kenii

 

Sir Steve Stevenson - Pisarz urodzony we Włoszech. Znany na całym świecie, dzięki historiom dla dzieci, które tworzy już od ponad 10 lat.

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam